درمان زردی در منزل یا بیمارستان ؟

در این پست به بحث درمان زردی نوزاد در منزل و مقایسه آن با بیمارستان می پردازیم.

درمان زردی  نوزاد در منزل یا بیمارستان؟

درمان زردی نوزادان

درمان زردی نوزادان

زردی نوزاد

معمولا پدر و مادر نوزاد از اینکه درمان زردی را در منزل انجام دهند تردید دارند.

این افراد گمان می کنند که که بیمارستان نسبت به منزل ارجح است.

اما این گمان غلط است.

امروزه در پزشکی بیان می شود که اگر بیماری ای در منزل قابل درمان باشد نباید در بیمارستان درمان شود.

معایب درمان زردی در بیمارستان

  1. محیط بیمارستان نسبت به محیط منزل آلوده تر است و نوزادانی که در بیمارستان بستری می شوند در معرض عفونت های بیمارستانی قرار می گیرند.
  2. همچنین معمولاً در بیمارستانها مادر و نوزاد نمی توانند مانند خانه در کنار هم باشند و نوزاد تحت درمان در محیط خاص تری قرار داده می شود.
  3. در کنار این مسائل مشاهده می شود که اعضای خانواده نوزاد و مخصوصاً افراد نزدیک که تازه نوزادشان به دنیا آمده، مرتب باید به بیمارستان رفت و آمد کنند و این نیز بر مشکل بودن کار درمان در بیمارستان می افزاید.
  4. درمان در منزل می تواند شامل دستگاه فتوتراپی و همچنین استفاده از خوراکی هایی که در طب سنتی برای مادر توصیه شده باشد که در شیر مادر اثر گذاشته و بسیار موثر است.(البته حجامت پشت گوش نوزاد نیز به تجربه اثر بخشی فوق العاده ای داشته است.)
  5. و در نهایت هزینه هایی که بیمارستان جهت درمان یا بستری نوزاد، از خانواده ها دریافت می کند بسیار بیشتر از هزینه درمان در منزل است.

مزایای درمان زردی در بیمارستان

در بیمارستان جهت درمان زردی نوزاد بطور معمول از دستگاه فتوتراپی(درمان زردی) استفاده می شود. در برخی موارد به نوزاد سرم نیز تزریق می شود و در موارد زردی با عدد بالا و به ندرت، تعویض خون انجام می شود.

بنابراین درمان اصلی زردی نوزاد در بیمارستان همان درمانی است که در منزل انجام می شود.

تولید کننده دستگاههای فتوتراپی خانگی و بیمارستانی نیز معمولاً یکی هستند؛

به تعبیر دیگر یک شرکت، هم دستگاه خانگی و هم مدل بیمارستانی تولید می کند و هر مشکلی که در دستگاههای خانگی ممکن است در دستگاههای بیمارستانی نیز ممکن است. و فرق اینست که عمدتاً دستگاههای بیمارستانی تعداد لامپهای بیشتری نسبت به مدلهای خانگی دارند که برای زردی های بالا استفاده می شود.

نتیجه:

نتیجه ای که می توان با توجه به همه جوانب مسأله گرفت اینست که:

اگر عدد زردی نوزاد بالا است(معمولا بالاتر از عدد 17 بر اساس تجربه چند ساله) بهتر است که کار درمان در بیمارستان انجام شود.

اما اگر عدد زردی بالا نیست بهتر است داخل منزل این کار صورت بگیرد.

البته دستگاه زردی باید مهتابی هایی داشته باشد که بیش از حد استاندارد کار نکرده باشند که ما این مسأله را کاملا رعایت می کنیم. جهت اجاره دستگاه زردی نوزاد با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *